/Motor-Car Bratislava, spol.s r.o.
Motor-Car Bratislava, spol.s r.o. 2022-10-13T13:58:23+00:00

Project Description

Predstavujeme Vám projekt Motor-Car Bratislava, spol.s r.o. – značkový servis vozidiel Mercedes Benz

Ide o inštaláciu najvyspelejšieho systému aktívneho príjmu vozidiel od firmy HUNTER a TOP pracoviska geometrie. V jednej hale sme spojili autonómne merania geometrie kolies HUNTER Quick Check Drive®, autonómne meranie stavu a hĺbky dezénu pneumatiky – HUNTER Quick Tread Edge® a špičkové pracovisko geometrie v prevedení schválenom pre Mercedes Benz – HUNTER HTA-MB-R.

Autonómne meranie geometrie kolies HUNTER Quick Check Drive zmeria a vyhodnotí pomocou 8 kamier a 32 laserov v priebehu niekoľkých sekúnd celkovú zbiehavosť a odklon všetkých kolies. Počas prejazdu vozidla merajú kamery a lasery vzdialenosť bodov na vozidle od meracieho zariadenia a vďaka tomu určia odklony kolies a celkovú zbiehavosť.
Autonómne meranie stavu a hĺbky dezénu HUNTER Quick Tread Edge automaticky zmeria hĺbku dezénu a stav
hrán v celej šírke každej pneumatiky počas jednej sekundy. Zariadenie detekuje drážky dezénu a poskytne až 6 meracích bodov na každej pneumatike.

Automatická identifikácia vozidla pomocou nasnímania ŠPZ a identifikácia typu vozidla softvérom Auto ID.
Automatické zaznamenanie stavu karosérie – vďaka využitiu integrovaných kamier je možné počas prejazdu zaznamenať až 60 kvalitných fotografií.
Hunter Net – uloženie výsledkov a fotografií v systéme až 90 dní odo dňa prejazdu vozidla umožní spätne skontrolovať stav vozidla počas príchodu do autoservisu. Široká škála možností prezerania, prezentácie a tlače výsledkov a fotografií.

Na pracovisku geometrie bola použitá schválená verzia pre Mercedes Benz – model HTA-MB-R. Jedná s o najnovšiu 3D technológiu HUNTER HE421 ELITE – s meracím systémom HawkEye Elite, posuvným 4-kamerovým systémom, 2 setmi meracích terčov a prepojenia na ROMESS náklonomer. Pracovisko geometrie dopĺňa je 4-stĺpový zdvihák pre 3D geometrie s nosnosťou 6,5t v predĺženej verzii 5 500mm.