/JP-AUTO s.r.o., Nitra
JP-AUTO s.r.o., Nitra 2020-10-09T07:55:02+00:00

Project Description

Predstavujeme Vám ďalší z úspešných projektov, tentokrát vzdialený len 5km od našej centrály, ale zároveň jeden z najnáročnejších z hľadiska prípravy, projektovania a aj vlastnej realizácie – a bez preháňania – s technologickým vybavením hodným 21. storočia.
V úzkej spolupráci s novým obchodným partnerom – firmou JP-AUTO, s.r.o. z Nitry sme zrealizovali nádherný autoservis JAGUAR & LAND ROVER, ktorý spĺňa najnáročnejšie kritériá.

Na pracovisku aktívneho príjmu je nainštalovaná kompletná linka AUTOP-STENHOJ Testmaster TL40 PC SK, obsahujúca valcovú skúšobňu bŕzd v prevedení 4×4 do 4,0t na nápravu, spolu s testerom tlmičov systému BOGE a vyhodnocovacím PC pracoviskom. Systém je doplnený paralelným zobrazovaním na veľký 40“ LCD TV.

V mechanickej dielni boli nainštalované špičkové zdviháky AUTOP-STENHOJ Masterlift 2.35 Saa. Jedná sa o 2-piestové zdviháky s nosnými ramenami, s nosnosťou 3,5t, extra nízkymi zdvihovými bodmi, ktoré umožňujú bezproblémové zdvíhanie aj najnižších športových vozidiel. Pre špeciálne vozidlá (napr. pancierované) je v dielni navyše variant AUTOP-STENHOJ Biglift 2.55 Saa 265 s nosnosťou až 5,5t a zväčšenou vzdialenosťou piestov.

V rámci špičkového pracoviska geometrie bola namontovaná absolútna TOP 3D geometria HUNTER HawkEye Elite JLR so schválením pre koncern Jaguar & Land Rover. Geometria je vo verzii s elektronicky posuvným 4-kamerovým systémom, s automatickým meraním svetlej výšky vozidiel, s najnovšou meracou technológiu s terčami ELITE. 4-stĺpový zdvihák je model AUTOP-STENHOJ Major 4030_47WL, s nosnosťou 4,0t a dĺžkou plošín 4700mm, určený pre najpresnejšie meranie geometrie. Tento zdvihák spĺňa najnovšie požiadavky renomovaných výrobcov pre rovinnosť zdviháka – +/- 0,5mm priečne, aj pozdĺžne.

 

V pneuservisnej časti sa jedná o MAXIMÁLNU ZOSTAVU pneuserviných zariadení od firmy HUNTER.
HUNTER RFE 30 – vrcholný model vyvažovačky s cestným testom, počas ktorého sa simuluje jazda kolesa po vozovke a tým dokáže odhaliť a navrhnúť riešenie komplikovaných problémov s vibráciami, ktoré štandardná vyvažovačka odstrániť nedokáže. Tento model je vybavený laserovým meraním všetkých rozmerov aj hádzavosti disku, laserovým systémom HammerHead a zdvihákom pre kolesá do 80kg.
HUNTER TCR1XE Revolution – skutočná REVOLÚCIA v prezúvaní najzložitejších kombinácií kolies s funkciou Walk Away. Funkcia Walk Away umožňuje obsluhe počas automatického režimu súčasné vyvažovanie a prezúvanie jednou osobou, čím sa dosiahne 30% úspora času !!! Prezúvačka je určenú na prezúvanie problematických RunFlat a UHP kolies do rozmeru disku 30“ a šírky 381mm. Má unikátnu patentovanú montážnu hlavu, centrálne upnutie kolesa so stredovým otvorom, 2 odtláčacie-prezúvacie kladky a pomocné ramená pre najzložitejšie kolesá. Celý proces prezúvania je zautomatizovaný a obsluha len dohliada na bezpečnosť pri prezúvaní.

Odsávanie výfukových plynov zabezpečuje systém WORKY s nastaviteľnými odsávacími ramenami, ktoré sa pohybujú po koľajniciach, pričom systém je schopný bezdotykového priloženia koncoviek a odsávania aj z výfukov na oboch stranách nárazníka súčasne, v akejkoľvek výške.

Exkluzívny dielenský nábytok DEA dopĺňa kompletnú paletu zariadení. Jeho súčasťou sú kompletné rozvody oleja, elektriky a tlakového vzduchu.